Sosyal Mesafeye Teknolojik Çözüm

Sosyal mesafe uyarı çözümü, gelişmiş video analiz yazılımları ile kişilerin belirlenen mesafenin dışına çıkarak birbirine yaklaşması halinde sistem tarafından direkt uyarılır.

Sosyal mesafe uyarı çözümü, gelişmiş video analiz yazılımları ile kişilerin belirlenen mesafenin dışına çıkarak birbirine yaklaşması halinde sistem tarafından direkt uyarılır. Hem iç hem de dış ortamlarda kolaylıkla çalışır. İnsan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda sosyal mesafeye uyulmasını sağlar. Sosyal mesafeyi korumak için teknoloji odaklı hizmet çözümleri koruyoruz.

Yoğun olan mekanların tespiti sonucu sosyal mesafe uyarı çözümü o mekanlarda güvenlik senaryoları oluşturur. Oluşturduğu senaryolar ile sosyal mesafe için önlem alma ihtimalini artırır. Sosyal uzaklığın korunmasında etkin bir rol oynayan çözüm, gelişmiş video analiz sistemi sayesinde durumu anında tespit eder.  Alanın büyüklüğüne göre etki alanı da genişletilebilir.

Akıllı algılama yeteneğine sahip sosyal mesafe koruma çözümü, iş kuleleri, alışveriş merkezleri, perakende mağazaları, hastaneler ve rezidanslar gibi insanların yoğun bulunduğu ortamlarda mesafeyi korumak için kolaylıkla kullanılır. Kamera sistemleri entegrasyonları ile sosyal mesafe aşıldığı anda uyarı verir. Özellikle kapalı alanlar için güvenli yaşam alanları oluşturur.

Sağlık tedbirleri alırken teknoloji odaklı güvenlik çözümlerinin kullanılması sosyal uzaklık açısında giderek artmaktadır. Sosyal mesafeyi teknoloji desteği ile kontrol etme veya sosyal mesafe ihlali sonucu kişileri uyarma konusunda hızlı tespit, teknoloji odaklı güvenlik çözümleri ile mümkündür.