Yoğunluk Ölçüm Çözümü

Yoğunluk Ölçüm Çözümü, video analiz sistemi ile alışveriş merkezleri ve perakende mağazaları gibi alanlarda güvenlik ihmalleri veya risklere karşın kapsamlı bir güvenlik ağı sunmaktadır.

Yoğunluk Ölçüm Çözümü, yapay zeka teknolojisi, video analiz sistemi ile alışveriş merkezleri ve perakende mağazaları gibi alanların güvenlik ihmalleri veya risklere karşın kapsamlı bir güvenlik ağı sunmaktadır. Video analiz sistemi yazılımları ile anlık operasyonel bilgiler verilerek, hızlı müdahale ve önlem alma şansını artırır.

Dünyada yaşanan dijital dönüşümün güvenlik sektörüne dahil ettiği akıllı video analizi gibi entegre güvenlik çözümleri güvenliğin temel taşı haline gelmiştir. Müşteri yoğunluğunun fazlasıyla yaşandığı alışveriş merkezi ve mağazacılık sektöründe özellikle çeşitli kısıtlamaların hâkim olduğu süreçlerde giriş çıkışların gelişmiş video analiz çözümleriyle pratik bir şekilde kontrolünü sağlar. İnsan trafiğinin nerelerde, hangi zaman dilimlerinde daha yoğun olduğunu analiz etmektedir. Böylelikle ziyaretçilerin alışkanlık ve davranış biçimleri de görülebilmektedir.

Ayrıca uzaktan izleme merkezi ve kamera izleme odalarında yapılan aramalar ile ziyaretçilerin kaybolan veya unutulan eşyalarını bulmada personele yardımcı olur. Anlık operasyonel bilgiler vererek alışveriş merkezleri veya mağazalar içerisinde tespit edilemeyen olaylara hızlı müdahalede etkin rol oynar. Güvenlik senaryo ve ihmallerine karşın önlem alma olağanı artırır.

Alışveriş merkezleri ve mağazalardaki yoğunluğun gerçek zamanlı olarak video ile analiz eden Yoğunluk Ölçüm Çözümü, giriş ve çıkışların kontrollü hale gelmesini sağlar. Mağaza ve alışveriş merkezlerinin önceden belirlemiş oldukları kapasite ve kotaların cihaza tanımlanması ile ziyaretçi sayılarının bilgisi ekrana yansıtılır. Yoğunluk Ölçü Çözüm ile ziyaretçiler güven içerisinde alışverişlerini yaparken işletmeler kısıtlamaların olduğu durumlarda gerekli önlemleri önceden alacaktır.