Securitas security Madrid

Kemer Country/Kemerköy Sitesi

İstanbul’un Eyüp ilçesinde yer alan bir konut ve sosyal tesis alanı olan Kemer Country/Kemerköy Sitesi, 1 milyon 200 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu.

“Entegre güvenlik çözümü sayesinde 24 saat boyunca denetim ve gözetim sağlanıyor”

İstanbul’un Eyüp ilçesinde yer alan bir konut ve sosyal tesis alanı olan Kemer Country/Kemerköy Sitesi, 1 milyon 200 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu. Neredeyse belediye gibi yürüyen bir yapıya sahip olan Kemerköy Sitesinin birçok farklı giriş kapısı, sitenin içinden geçen bir anayol ve sitenin içinde yer alan golf sahaları mevcut.

Bu noktada, Kemer Yönetim ve Sosyal Hizmetler Ticaret AŞ ve Site Yönetimi, sitenin güvenliğinin sağlanmasının zor olduğunu ve güvenliğin sağlanmasının ancak işin uzmanı tarafından yapılabileceğini söylüyor.

“Site içerisinde Securitas tarafından sanal güvenlik sınırları çizildi”

Securitas’ın gerçekleştirdiği risk analizi sonucunca Kemerköy Sitesi’ne özel bir entegre güvenlik çözümü sunulduğunu anlatan Ekim İkitimur detayları şöyle aktarıyor: “Site içerisinde ormana sınır olan bir bölgemiz var, bir de ana yolun alt tarafında kalan eski sur kemerlerine yakın, dere yatağı olan bir bölge var, buraya da bir sınırımız var. Securitas’ın sunduğu çözüm sayesinde bu bölgelerde özel yazılımlı kameralarımız yer alıyor. Bu alanlarda “Akom” diye tabir ettiğimiz koordinasyon merkezinde yer alan çağrı merkezimizle de koordineli bir alarm kurulu.

Yapılan çalışmalarla ve bu kameralar üzerindeki yazılımlarla Securitas tarafından sanal güvenlik sınırları çizildi. Site dışından içine ya da içinden dışına olabilecek giriş çıkış ve riskleri Securitas kurguladı. Kurguya uygun olarak bu iki bölgede her türlü tehdit, Akom’a ve Securitas’ın Alarm İzleme Merkezi’ne çağrı olarak düşüyor ve gereken müdahale anında yapılıyor. Securitas Alarm İzleme Merkezi operatörü tarafından “Sesli Uyarı Sistemi” devreye sokuluyor. Sanal sınırdan geçen bir kişi olduğu takdirde “Sesli Uyarı Sistemi” tarafından “Şu anda özel bir alana izinsiz giriş yaptınız. Güvenlik ekibi buraya yönlendirildi. Lütfen alanı terk ediniz” şeklinde canlı anons yapılıyor. Böylece kötü niyetli kişilerin herhangi bir olaya neden olmadan caydırılmaları mümkün oluyor”

Bize ulaşın
*
*
*
Verileriniz Nasıl İşlenir?

İş başvuruları için lütfen "Bize Ulaşın" alanlarında yer alan formları kullanınız. Bu alanlardan gönderilen iş başvuruları dikkate alınmayacaktır.