Etkinlik Güvenliğinde Planlama ve Risk Analizi

6 Eylül 2018 Perşembe

Yüzlerce insanı misafir eden uluslararası spor müsabakalarda, konserlerde ve festivallerde etkin bir süreç yönetimi için vazgeçilmez bir konu olan güvenlik dikkatleri üzerine çekiyor.

Güvenlik sektöründe birbirinden farklı segmentlerde hizmet veren Securitas. 2010 yılından  bu yana ülkemizde düzenlenen pek çok ulusal ve uluslararası etkinliğin güvenliğine imza atıyor. Securitas, etkinlik güvenliğinde risk analizlerinin öneminin altını çizerek, doğru zamanda yönetilmeye başlayan sürecin iyi bir planlama ile mümkün olabileceğini belirtiyor.   Securitas Türkiye Güvenlik Süreçleri Kalite Koordinatörü Hüseyin Erim risklerin ve tehditlerin incelendiği güvenlik analizinin detaylı bir çalışma gerektirdiğini, bu tip organizasyonların planlamalarına aylar önce başlandığını belirtiyor.  

Özel Güvenlik Hizmetleri ile Kusursuz Etkinlik

Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü etkinliklerin, bir yandan konuklar için güvenli bir ortam oluşturulması, diğer yandan ev sahibinin bu süreci sorunsuz olarak neticelendirmesi organizasyonun şartları arasında yer alıyor. Türkiye’de düzenlenmiş olan Formula 1 yarışlarından, Dünya Basketbol Şampiyonasına, Dünya Tenis Turnuvasından yüz binlerce kişinin katıldığı konserlerde özel güvenlik hizmeti veren Securitas, profesyonel yaklaşımını ve tecrübelerini,  hizmet  kalitesine yansıtmaya devam ediyor.  

Güvenlik Şirketleri ve Etkinlik Güvenliği

Hüseyin Erim etkinlik güvenliğini şu sözleriyle anlatıyor; “Etkinlik öncesi, Securitas içerisindeki güvenlik koordinasyonu ve iş bölümü planları kısa sürede tamamlıyoruz ve etkinlik süresi boyunca da öncesinde oluşturduğumuz koordinasyon ekibimiz tüm sürece hakim olarak yönetimi elinde tutuyor. Etkinlik güvenliği kapsamında özel olarak eğitilmiş güvenlik görevlilerimiz ve uzman idari kadromuz ile etkinlik türüne göre gerektiğinde gece/gündüz genel güvenlik hizmeti, seyircilerin tesislere giriş kontrolü ve düzenin sağlanması, kapılarda bilet ve akreditasyon kontrol hizmetleri, otopark ve organizasyonun kapsadığı diğer alanların gerek güvenlik görevlileri gerekse mobil kameralar ile takibi, gerek duyulması halinde yakın koruma, illegal tanıtım, pazarlama faaliyetleri ve karaborsa ile mücadele hizmetleri veriyoruz. Özellikle her sene daha da geliştirdiğimiz insan, bilgi ve teknolojinin bir araya geldiği Entegre Güvenlik Çözümleri ile gerekli aksiyonları en kısa sürece alabiliyoruz. İyi eğitilmiş güvenlik görevlileri ve akıllı yazılımlar etkinlik güvenliğinde vazgeçilmezimiz diye biliriz.”